2012. augusztus 29., szerda
Kell egy jó barát!
Tegnap sétáltattak két német juhászt. Brúnó ki volt engedve a hátsó udvarba ahol mindenki más is ott volt. A hátsó udvarunkban még nincs kerítés, így Brúnó simán le mehetett az alattunk levő rétre ahol a kutyákat szokták sétáltatni. Most is ott sétáltatták a német juhászokat, de az egyik, amint észrevette Brúnót máris odament hozzá. Brúnó pedig ugyanezt tette. Aztán a német juhász gazdája elmondta, hogy mikor Brúnót észreveszi a kutyája nem hallgat semmire és senkire. Brúnóval ugyanígy vagyunk. Végül Brúnót bezártuk az udvarba és sikerült hazavinnie a német juhászt a gazdájának. Valószínűleg Brúnónak is nemsokára lesz egy lakótársa. Egy kis tacskó. Nem csak azért, mert én szeretném, hanem, mert alattunk van egy farm. A farmról pedig átvándorolt hozzánk néhány patkány.Kell egy kutya aki megfogja a patkányokat. Ugyanis Brúnó nem fogja meg. Tehát kell egy kotorékeb ami az összes patkányt eltávolítja. Na meg persze Brúnónak egy jó barát. :)
2012. augusztus 27., hétfő
Igen!!!
Végre!!! Brúnóval tegnap gyakoroltam a gurulást. És alig hittem a szememnek! Brúnó Gurult !!! Egyes egyedül!Ettől kezdve mindennap gyakorolnom kell vele a gurulást nehogy elfelejtse. Egyre ügyesebb. Tegnap még egy falat kellett és, hogy a kezemet húzzam Brúnó másik oldalára, ma viszont már nem kellett sok minden. Csak a kezem húzása a másik oldalra és, hogy mondjam: GURUL!!! Ja, és jut eszembe még mielőtt azt mondanám "gurul" le kell fektetnem Brúnót, mert másképp nem csinálja meg. Remélem egyszer eljutok odáig, hogy mikor azt mondom "gurul" Brúnó ledobja magát a földre és mindenféle kaja és kézmozdulat nélkül gurul egyet. :)
2012. augusztus 25., szombat
Gurul
Brúnó mikor hozzánk került már jó sok mindent tudott. Ül, fekszik, marad, gyere, mellettem (=lábhoz), mehetsz (mikor sétáltatjuk és elengedjük a pórázról), ehetsz (mikor kaját kap), stb. Én megpróbáltam betanítani a" gurulra" egy könyvem segítségével, de sajnos még nem nagyon megy. Elméletileg le kell fektetni a kutyust, majd a lábánál fogva átgurítani miközben mondjuk a "gurul" parancsszót. Ez rendben van, meg is csináltam jó párszor és Brúnó ezt ellenkezés nélkül tűrte. De még mindig ott tartok, hogy mikor Brunit lefektetem és azt mondom "gurul" akkor Brúnó a mancsát tartja és várja,hogy gurítsam át. Az interneten mindenféle olyat írnak, hogy a" gurul" a legkönnyebben betanítható parancs. Csak egy falat kell és,hogy a kutya másik oldalára tartsam, majd a kutyus átgurul,hogy megegye. Hát nekem ezzel sem sikerül. Még egy picit próbálkozok, aztán meglátom mi lesz.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)