Már nagyon meleg van, Brúnó és Dönci jól megvannak egymással. Nemsokára lemegyünk a Dunához, megnézzük Dönci mit fog szólni a vízhez. Bár szerintem ő nem fog félni a víztől ugyanis odamegy a slaghoz mikor locsolunk és a tappancsát is simán beleteszi a pocsolyába. Azért kíváncsi vagyok mit fog szólni a Dunához.
Próbálom tanítgatni Döncit is, bár eddig nem értem el sokat, sajnos egy picit "hiperaktív" kutyus, és nem nagyon akar szót fogadni sose. :D Azért még nem adom fel. Brúnó viszont jól fegyelmezi Döncit, mikor Dönci valami rosszat csinál és Brúnó látja, hogy ezért mérgesek vagyunk rá, Döncire teszi a mancsait és fölé hajol, majd halkan morogni kezd.
Dönci egy este megfogta élete első patkányát. Annyira büszke volt rá, hogy a bejárati ajtónkhoz tette és büszkén, a farkát csóválva ült a zsákmánya felett. A patkány másnapra eltűnt, nem tudjuk mit csinált vele. Ezenkívül fogott még valami pocokfélét is. Nagyon aranyosak és jó fáradtak mostanában, sokat alszanak, bár este elég sokáig szoktak ugatni. :)
2013. május 1., szerda
2012. november 29., csütörtök
Labda
Egy nap éppen a házi feladatomat készítettem. Egyszer csak apa szólt, hogy menjek le és segítsek Döncinek, akkor még nem tudtam, hogy miért. Kinéztem az ablakon és láttam, hogy Dönci fejére egy szakadt foci labda van szorulva. :D Kimentem és szólítottam, hogy jöjjön hozzám, mert le akartam venni a fejéről a labdát. Kiabáltam neki, de mivel a labdától SEMMIT nem látott, az ellenkező irányba kezdett el futni. Aztán rájött, hogy a hang máshonnan jön, így már odatalált hozzám. Én (tényleg nehezen) leszedtem a fejére szorult labdát. A foci labdán volt egy kirágott lyuk és abba dugta be a fejét, bár az még mindig rejtély, hogy hogyan. xD
2012. szeptember 20., csütörtök
Dönci és Brúnó már tényleg jóban vannak
Tegnap kint játszottunk Döncivel, mert még nem voltak összeszokva Brúnóval. A kapu elé mentünk, és mivel Dönci átfér alatta szokás szerint bement Brúnóhoz. Mi nem figyeltünk eleinte, aztán észrevettük, hogy Brúnó már nem is menekül Dönci elől. Gyorsan kiengedtük Brúnót a hátsó udvarba és tényleg nem félt már Döncitől. Sőt, játszott vele. Nagyon aranyosak voltak. Össze-vissza ugráltak és fogócskáztak. Olyanok voltak mint két régi jó barát. Ma is ugyanígy telt az idő. Egymással futkostak, ugráltak, hancúroztak. Nem tudom, hogy Brúnó mikor és miért változtatott a Döncivel kapcsolatos dolgain, de tetszik. ;)
2012. szeptember 11., kedd
Dönci és Brúnó
Sajnos csak most írok, de Döncit már szombaton elhoztuk.Nagyon aranyos kiskutya, de legfőképp kíváncsi. Minden érdekli, a kerti locsoló összeszerelésétől a medence betakarásáig. Egyszóval ő egy nagyon kíváncsi kutyus. Mivel még csak 8 hetes egy kézzel fel lehet emelni, bár ő annyira nem szereti az ölelkezést. A simogatást nem értékeli, ha valaki elkezdi simogatni ő egyszerűen tovább megy. Brúnóval nincsenek összeszokva. Olyan mintha Brúnó félne Döncitől, pedig ez egyszerűen képtelenség. Brúnó Döncihez képest óriási. Dönci Brúnóhoz képest indur-pindur. De mikor Dönci odaakar menni Brúnóhoz, hogy megnyalja az orrát, Brúnó menekül. Így van ez akkor is, ha csak egyszerűen Dönci játszani akar Brúnóval. Brúnó nincs összeszokva Döncivel. De remélem azért még lehetnek társak.
2012. szeptember 6., csütörtök
Dönci
A múltkori bejegyzésemben írtam, hogy lesz még egy kutyánk. Egy szálkás szőrű tacskó, ami megfogja a patkányt. Találtunk is egy ilyen kutyát Győrben. Valószínűleg szombaton megyünk Dönciért az új családtagért. Körülbelül 8 hetes kiskutya. Már nagyon várom és kíváncsi vagyok Brúnó mit szól hozzá.
2012. augusztus 29., szerda
Kell egy jó barát!
Tegnap sétáltattak két német juhászt. Brúnó ki volt engedve a hátsó udvarba ahol mindenki más is ott volt. A hátsó udvarunkban még nincs kerítés, így Brúnó simán le mehetett az alattunk levő rétre ahol a kutyákat szokták sétáltatni. Most is ott sétáltatták a német juhászokat, de az egyik, amint észrevette Brúnót máris odament hozzá. Brúnó pedig ugyanezt tette. Aztán a német juhász gazdája elmondta, hogy mikor Brúnót észreveszi a kutyája nem hallgat semmire és senkire. Brúnóval ugyanígy vagyunk. Végül Brúnót bezártuk az udvarba és sikerült hazavinnie a német juhászt a gazdájának. Valószínűleg Brúnónak is nemsokára lesz egy lakótársa. Egy kis tacskó. Nem csak azért, mert én szeretném, hanem, mert alattunk van egy farm. A farmról pedig átvándorolt hozzánk néhány patkány.Kell egy kutya aki megfogja a patkányokat. Ugyanis Brúnó nem fogja meg. Tehát kell egy kotorékeb ami az összes patkányt eltávolítja. Na meg persze Brúnónak egy jó barát. :)
2012. augusztus 27., hétfő
Igen!!!
Végre!!! Brúnóval tegnap gyakoroltam a gurulást. És alig hittem a szememnek! Brúnó Gurult !!! Egyes egyedül!Ettől kezdve mindennap gyakorolnom kell vele a gurulást nehogy elfelejtse. Egyre ügyesebb. Tegnap még egy falat kellett és, hogy a kezemet húzzam Brúnó másik oldalára, ma viszont már nem kellett sok minden. Csak a kezem húzása a másik oldalra és, hogy mondjam: GURUL!!! Ja, és jut eszembe még mielőtt azt mondanám "gurul" le kell fektetnem Brúnót, mert másképp nem csinálja meg. Remélem egyszer eljutok odáig, hogy mikor azt mondom "gurul" Brúnó ledobja magát a földre és mindenféle kaja és kézmozdulat nélkül gurul egyet. :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)