2012. augusztus 25., szombat

Gurul

Brúnó mikor hozzánk került már jó sok mindent tudott. Ül, fekszik, marad, gyere, mellettem (=lábhoz), mehetsz (mikor sétáltatjuk és elengedjük a pórázról), ehetsz (mikor kaját kap), stb. Én megpróbáltam betanítani a" gurulra" egy könyvem segítségével, de sajnos még nem nagyon megy. Elméletileg le kell fektetni a kutyust, majd a lábánál fogva átgurítani miközben mondjuk a "gurul" parancsszót. Ez rendben van, meg is csináltam jó párszor és Brúnó ezt ellenkezés nélkül tűrte. De még mindig ott tartok, hogy mikor Brunit lefektetem és azt mondom "gurul" akkor Brúnó a mancsát tartja és várja,hogy gurítsam át. Az interneten mindenféle olyat írnak, hogy a" gurul" a legkönnyebben betanítható parancs. Csak egy falat kell és,hogy a kutya másik oldalára tartsam, majd a kutyus átgurul,hogy megegye. Hát nekem ezzel sem sikerül. Még egy picit próbálkozok, aztán meglátom mi lesz.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése